• Banner podstrona

Warsztaty preparatyki i obsługi mikroskopu konfokalnego TCS8 Leica

W dniach 18-20 października 2016, zapraszamy do Łodzi na warsztaty naukowe organizowane przez naszą firmę we współpracy z BioNanoParkiem.

Intensywne trzydniowe warsztaty adresowane są do osób zainteresowanych zdobyciem doświadczenia i praktycznych umiejętności w dziedzinie najnowocześniejszych technik mikroskopii konfokalnej.

Laboratorium Bionanoparku posiada unikalny w skali europejskiej system - mikroskop Leica SP8 X wyposażony w biały laser umożliwiający wybór dowolnej długości fali światła wzbudzającego z dokładnością do 1 nm oraz moduł CARS, który pozwala na obserwację w wysokim kontraście prób biologicznych, bez konieczności ich wcześniejszego barwienia sondami fluorescencyjnymi.

Niewątpliwą zaletą kursu jest połączenie laboratoryjnych zajęć praktycznych z częścią wykładową i pokazową. Uczestnicy będą mieć również możliwość przygotowania preparatów z dostarczonego materiału badawczego, obrazowania przywiezionych przez siebie gotowych preparatów oraz nieformalnych dyskusji z prowadzącymi kurs ekspertami.

Prowadzący:  

dr Jarosław Korczyński (KAWA.SKA)

dr Mieke Sprangers (Cell Signaling Technology)

dr inż. Katarzyna Kubiak (BNP)

dr Cecylia Panek (BNP)

mgr inż. Edyta Węgłowska (BNP)

 

Dokładny program, warunki uczestnictwa jak i formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie BioNanoParku:

http://technopark.lodz.pl/news/106

Ilość miejsc ograniczona.