• Banner podstrona

Systemy do mikrodysekcji laserowej Leica LMD7

Z przyjemnością informujemy, że nasze laboratorium w Centrum Naukowo-Szkoleniowym w Piasecznie wzbogaciło się o nowy system do mikrodysekcji Leica LMD7.

Systemy do laserowej mikrodysekcji (LMD – Laser microdissection) są stworzone do celów, w których perfekcja mikromanipulacji jest najważniejsza. LMD umożliwia otrzymanie homogennych, czystych próbek z materiału początkowo heterogennego. Z pomocą tego urządzenia możemy selektywnie i rutynowo analizować regiony zainteresowań o zróżnicowanych rozmiarach: od całego skrawka tkanki nawet do pojedynczych chromosomów.

System do laserowej mikrodysekcji jest zaopatrzony w mikroskop do wizualizacji i analizy tkanek lub pojedynczych komórek. Wybrany region, po zaznaczeniu w oprogramowaniu, jest wycinany laserem i umieszczany w znajdującym się poniżej pojemniku do analizy.

Systemy LMD firmy Leica Microsystems stanowią milowy krok w dziedzinie laserowej mikrodysekcji próbek i wyznaczają nowe standardy na rynku urządzeń do tego typu badań.

 LMD7

Spośród wszystkich obecnych na rynku systemów do laserowej mikrodysekcji jedynie Leica LMD7 oferują:

•          Optyczne prowadzenie wiązki laserowej – szybkie i precyzyjne cięcie (możliwość wycięcia nawet pojedynczego chromosomu w metafazie komórek)

•          Grawitacyjne zbieranie próbek – bezkontaktowe, zapobiega zanieczyszczeniom (próbka spada bezpośrednio do probówki z medium)

•          Specjalnie wyselekcjonowane obiektywy dla LMD – najwyższa możliwa moc lasera

•          Laser dostosowujący się do: grubych, cienkich, miękkich, twardych tkanek

 

lmd7 

 

Więcej informacji na temat systemu do mikrodysekcji laserowej Leica LMD7: http://www.leica-microsystems.com/fileadmin/downloads/Leica%20LMD7/Brochures/Leica_LMD6-7-Brochure_en.pdf

Zapraszamy również na pokazy praktyczne tego systemu w naszym laboratorium jak również w placówkach naukowych i medycznych na terenie całego kraju (dokładna agenda warsztatów zostanie przedstawiona wkrótce).