• Banner podstrona

Mikrodysekcja laserowa – działanie i zastosowanie

 

Serdecznie zapraszamy na cykl prezentacji „Mikrodysekcja laserowa – działanie i zastosowanie” z użyciem zaawansowanego systemu Leica LMD.

System do mikrodysekcji laserowej firmy Leica-Microsystems pozwala na precyzyjne wyizolowanie z preparatu tkanek, pojedynczych komórek czy nawet pojedynczych organelli komórkowych w celu dalszej analizy pobranego materiału.

Zalety systemu Leica w tym zakresie to:

  • Wiązka lasera tnącego przeprowadzana jest przez soczewki obiektywu – precyzja oraz szybkość cięcia (wycinanie w czasie rzeczywistym)
  • Grawitacyjne zbieranie materiału – brak kontaminacji próbek, używanie tanich, komercyjnie dostępnych materiałów zużywalnych oraz kompatybilność z innymi urządzeniami do analiz biochemicznych/genetycznych (probówki Eppendorf)

 

mikrodysekcja1  mikrodysekcja2 

 

System do mikrodysekcji LMD jest zamontowany na wysokiej klasie mikroskopie badawczym Leica DM6, który dodatkowo umożliwia wizualizację próbek w świetle przechodzącym oraz we fluorescencji.

Miejsca i daty prezentacji:

1 III – Białystok

3-4 III – Olsztyn

7 III – Łódź

9 III – Warszawa

11 III – Kraków

14 III – Zabrze

16 III – Wrocław

18 III – Poznań

Program prezentacji:

10:00-11:00 – wykład: „Mikrodysekcja laserowa – działanie i zastosowanie”, dr G. Gacek

11:00-13:00 – I grupa ćwiczeniowa, Leica LMD

13:30-15:30 – II grupa ćwiczeniowa, Leica LMD

Wykład – wstęp wolny. Zapisy do grup ćwiczeniowych (liczba miejsc ograniczona) oraz więcej informacji pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.