• Banner podstrona

Potęga obrazowania – mikroskopia konfokalna i moduł CARS

KAWA.SKA Sp. z o.o. oraz Bionanopark Sp. z o.o. mają przyjemność zaprosić na warsztaty pt.:

„Potęga obrazowania – mikroskopia konfokalna i moduł CARS”,

które odbędą się w siedzibie Bionanoparku w Łodzi w dniach 12 – 14 czerwca 2017 r. Są to intensywne, trzydniowe warsztaty adresowane do każdego zainteresowanego  zdobyciem doświadczenia i praktycznych umiejętności w dziedzinie najnowocześniejszych technik mikroskopii konfokalnej. Informacje dotyczące zapisów oraz plan Warsztatów dostępne są na stronie Bionanopark Sp. z o.o.

Program warsztatów

 

Nadchodzi genomika spersonalizowana… czyli jak przejść od teorii do praktyki, przy pomocy spektrometrii mas dedykowanej analizie kwasów nukleinowych - MassARRAY

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem dr Piotra Grochowskiego, pracownika firmy KAWA.SKA Sp. z o.o., na  temat spektrometrii mas dedykowanej analizie kwasów nukleinowych przy użyciu urządzenia MassARRAY. Artykuł został umieszczony na blogu "O diagnostyce" i można go znaleźć tutaj.

Obserwując tańczące molekuły – mikroskopia CARS oraz Stereoskop, narzędzie niedoceniane

Z przyjemnością informujemy, że w numerze kwartalnika Postępy Biochemii, który jest poświęcony nowoczesnym technikom obrazowania w biologii i medycynie (Tom 63, Nr 1/2017) ,znajdują się artykuły, które przygotowali nasi koledzy z firmy KAWA.SKA:

Wspomniany numer Postępów Biochemii jest już dostępny w wersji elektronicznej na stronie kwartalnika.

Zachęcamy do lektury!

Innowacyjne techniki dla innowacyjnych badań - mikroskopy fluorescencyjne Leica

Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Centrum Badań Biomedycznych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz firmy Leica Microsystems i KAWA.SKA Sp. z o.o. serdecznie zapraszają na wykłady i warsztaty zatytułowane:

Innowacyjne techniki dla innowacyjnych badań – mikroskopy fluorescencyjne Leica

Zajęcia zaplanowane są na 2 dni, w dniach 10-11 kwietnia 2017. Serdecznie zapraszamy do zapisów, szczegółowy program w załączniku.

Czytaj więcej...

Nowoczesne Techniki w Mikroskopii Fluorescencyjnej

Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego, PAN, Leica Microsystems GmbH oraz KAWA.SKA Sp. z o.o. mają zaszczyt zaprosić Państwa na międzynarodowe wykłady i warsztaty zatytułowane: Nowoczesne Techniki w Mikroskopii Fluorescencyjnej. Sesja naukowa zaplanowana jest w dniach 22-24 listopada 2016 w Warszawie. Serdecznie zapraszamy do zapisów.

TEMATY:
  • Mikroskopia wysokiej rozdzielczości: Leica SP8 STED 3X – zasady działania i zastosowanie
  • Mikroskopia konfokalna w badaniach mózgu
  • Leica TCS SP8 HyVolution: Wysoka czułość w połączeniu z wysoką rozdzielczością (140nm)
  • Nowoczesne aplikacje w przeżyciowych badaniach komórek
  • Dynamika mechanizmów replikacji DNA w jądrach komórkowych
  • FLIM-FRET: Podejście Leica
MIEJSCE: Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego, PAN, Ul. Pasteura 3; Warszawa

Wstęp na wykłady i warsztaty bezpłatny.  Język wykładowy zajęć – angielski. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na warsztatach, prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa na podany adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . W tytule maila prosimy o wpisanie: „Warsztaty Instytut Nenckiego”

W linku szczegółowy program.

DNA Mass Spectrometry Roadshow

Od 19 do 23 września 2016 odbyła się seria wykładów na Litwie, Łotwie oraz Estonii zorganizowana przez firmę KAWA.SKA pod patronatem AGENA BIOSCIENCE zatytułowana: DNA Mass Spectrometry Roadshow: "Effective Genomics: Using mass spectrometry technology in modern science and diagnostics”. Seminaria odbyły się w Wilnie na Wydziale Medycyny w Centrum Genetyki Medycznej Człowieka; w Kownie na Wydziale Farmacji Litewskiego Uniwersytetu Medycznego; w Daugavpils w Instytucie Biotechnologii i Technologii  Uniwersytetu Daugavpils; w Rydze na Wydziale Biologii i Mikrobiologii Uniwersytetu Ryskiego oraz w Tartu w Estońskim Bio-centrum. Wykłady i pasjonujące dyskusje dały szanse wymiany doświadczeń pomiędzy naukowcami i diagnostami z wielu różnych dyscyplin badawczych.

Czytaj więcej...