• Banner podstrona

Innowacyjne techniki dla innowacyjnych badań - mikroskopy fluorescencyjne Leica

Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Centrum Badań Biomedycznych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz firmy Leica Microsystems i KAWA.SKA Sp. z o.o. serdecznie zapraszają na wykłady i warsztaty zatytułowane:

Innowacyjne techniki dla innowacyjnych badań – mikroskopy fluorescencyjne Leica

Zajęcia zaplanowane są na 2 dni, w dniach 10-11 kwietnia 2017. Serdecznie zapraszamy do zapisów, szczegółowy program w załączniku.

Czytaj więcej...

Nowoczesne Techniki w Mikroskopii Fluorescencyjnej

Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego, PAN, Leica Microsystems GmbH oraz KAWA.SKA Sp. z o.o. mają zaszczyt zaprosić Państwa na międzynarodowe wykłady i warsztaty zatytułowane: Nowoczesne Techniki w Mikroskopii Fluorescencyjnej. Sesja naukowa zaplanowana jest w dniach 22-24 listopada 2016 w Warszawie. Serdecznie zapraszamy do zapisów.

TEMATY:
  • Mikroskopia wysokiej rozdzielczości: Leica SP8 STED 3X – zasady działania i zastosowanie
  • Mikroskopia konfokalna w badaniach mózgu
  • Leica TCS SP8 HyVolution: Wysoka czułość w połączeniu z wysoką rozdzielczością (140nm)
  • Nowoczesne aplikacje w przeżyciowych badaniach komórek
  • Dynamika mechanizmów replikacji DNA w jądrach komórkowych
  • FLIM-FRET: Podejście Leica
MIEJSCE: Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego, PAN, Ul. Pasteura 3; Warszawa

Wstęp na wykłady i warsztaty bezpłatny.  Język wykładowy zajęć – angielski. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na warsztatach, prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa na podany adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . W tytule maila prosimy o wpisanie: „Warsztaty Instytut Nenckiego”

W linku szczegółowy program.

DNA Mass Spectrometry Roadshow

Od 19 do 23 września 2016 odbyła się seria wykładów na Litwie, Łotwie oraz Estonii zorganizowana przez firmę KAWA.SKA pod patronatem AGENA BIOSCIENCE zatytułowana: DNA Mass Spectrometry Roadshow: "Effective Genomics: Using mass spectrometry technology in modern science and diagnostics”. Seminaria odbyły się w Wilnie na Wydziale Medycyny w Centrum Genetyki Medycznej Człowieka; w Kownie na Wydziale Farmacji Litewskiego Uniwersytetu Medycznego; w Daugavpils w Instytucie Biotechnologii i Technologii  Uniwersytetu Daugavpils; w Rydze na Wydziale Biologii i Mikrobiologii Uniwersytetu Ryskiego oraz w Tartu w Estońskim Bio-centrum. Wykłady i pasjonujące dyskusje dały szanse wymiany doświadczeń pomiędzy naukowcami i diagnostami z wielu różnych dyscyplin badawczych.

Czytaj więcej...

Warsztaty preparatyki i obsługi mikroskopu konfokalnego TCS8 Leica

W dniach 18-20 października 2016, zapraszamy do Łodzi na warsztaty naukowe organizowane przez naszą firmę we współpracy z BioNanoParkiem.

Intensywne trzydniowe warsztaty adresowane są do osób zainteresowanych zdobyciem doświadczenia i praktycznych umiejętności w dziedzinie najnowocześniejszych technik mikroskopii konfokalnej.

Laboratorium Bionanoparku posiada unikalny w skali europejskiej system - mikroskop Leica SP8 X wyposażony w biały laser umożliwiający wybór dowolnej długości fali światła wzbudzającego z dokładnością do 1 nm oraz moduł CARS, który pozwala na obserwację w wysokim kontraście prób biologicznych, bez konieczności ich wcześniejszego barwienia sondami fluorescencyjnymi.

Niewątpliwą zaletą kursu jest połączenie laboratoryjnych zajęć praktycznych z częścią wykładową i pokazową. Uczestnicy będą mieć również możliwość przygotowania preparatów z dostarczonego materiału badawczego, obrazowania przywiezionych przez siebie gotowych preparatów oraz nieformalnych dyskusji z prowadzącymi kurs ekspertami.

Czytaj więcej...

Systemy do mikrodysekcji laserowej Leica LMD7

Z przyjemnością informujemy, że nasze laboratorium w Centrum Naukowo-Szkoleniowym w Piasecznie wzbogaciło się o nowy system do mikrodysekcji Leica LMD7.

Systemy do laserowej mikrodysekcji (LMD – Laser microdissection) są stworzone do celów, w których perfekcja mikromanipulacji jest najważniejsza. LMD umożliwia otrzymanie homogennych, czystych próbek z materiału początkowo heterogennego. Z pomocą tego urządzenia możemy selektywnie i rutynowo analizować regiony zainteresowań o zróżnicowanych rozmiarach: od całego skrawka tkanki nawet do pojedynczych chromosomów.

System do laserowej mikrodysekcji jest zaopatrzony w mikroskop do wizualizacji i analizy tkanek lub pojedynczych komórek. Wybrany region, po zaznaczeniu w oprogramowaniu, jest wycinany laserem i umieszczany w znajdującym się poniżej pojemniku do analizy.

Systemy LMD firmy Leica Microsystems stanowią milowy krok w dziedzinie laserowej mikrodysekcji próbek i wyznaczają nowe standardy na rynku urządzeń do tego typu badań.

Czytaj więcej...

BIO 2016 Congress – „Expanding beyond limits”

 

 

W dniach 13-16 września odbędzie się 2-gi kongres BIO2016, organizowany przez Polskie Towarzystwo Biochemiczne. Uczestników ugości Uniwersytet we Wrocławiu. Kongres przyciąga coraz więcej specjalistów związanych z branżą bioscience i jest świetnym miejscem do przedstawienia najnowszych osiągnięć technicznych i naukowych z zakresu biotechnologii, bioinformatyki i biologii komórki. Kongres ma charakter międzynarodowy, a swoje wykłady zapowiedziało liczne grono naukowe z Polski i ze świata. Zapraszamy do odwiedzenia kongresu i naszego stoiska. Więcej informacji na: http://bio2016.ptbioch.edu.pl/